۱۳۸۸/۱۱/۱۸

مسیرهای جایگزین راهپیمایی هواداران جنبش سبز

شورای هماهنگی 22 بهمن

در آستانه راهپیمایی 22 بهمن ماه و پس از افشای اخباری در خصوص احتمال جلوگیری حکومت از پیوستن موج عظیم مردمی به نقطه کانونی این راهپیمایی در مسیر انقلاب به میدان آزادی، شورایی تحت عنوان "شورای هماهنگی 22 بهمن" اقدام به انتشار اطلاعیه ای نموده که مسیرهای جایگزین راهپیمایی در شهر تهران را معرفی کرده است. این مسیرها در نهایت منتهی به چهار نقطه اصلی زندان اوین، صداوسیما، میدان پاستور و فرودگاه مهرآباد می شوند. متن این بیانیه بدین شرح می باشد:

ملت فهیم و دلیر ایران

به مناسبت تجمع اعتراضی روز 22 بهمن ماه و با عنایت به همه جوانب و امکانات و اخبار رسیده از تمهیدات نیروهای سرکوب گر ، نقشه ای از مسیرهای سبز حضور تهیه و تدوین گردیده است که به کمک فرد فرد شما قابل تکثیر و اطلاع رسانی خواهد بود .

مسیر اصلی جنبش سبز ، حد فاصل میدانهای انقلاب و آزادی و دور میدان آزادی میباشد .

- شهروندان محترمی که از شمال ، شرق و مرکز و جنوب شهر تهران به جمعیت خواهند پیوست ، میتوانند مستقیما به مسیر اصلی وارد شده و یا از میدان هفت تیر به عنوان نقطه شروع و تجمع اولیه بهره گیرند .

- شهروندان محترم جنوب غرب تهران ، ری و اسلام شهر از ضلع جنوبی میدان آزادی و از طریق خیابان سعیدی .

- شهروندان شمال غرب تهران از سمت صادقیه و ضلع شمالی میدان آزادی

- شهروندان غرب ، اکباتان ، فکوری و جمعیتی که از کرج به تهران خواهند پیوست ، از مسیر جاده مخصوص و یا مستقیما ورود به میدان آزادی

برای بزرگنمایی روی نما کلیک کنید

از آنجا که بیم آن میرود که رژیم تمامیت خواه ، برگذاری یک تجمع مسالمت آمیز و بدون خشونت را برنتابد و مسیرهای پیوستن جنبش سبز را مسدود نماید ، لازم شد تا مسیر ها و اهداف جایگزین نیز معرفی گردد . بدیهی است عواقب حرکت خیل مردمی به این چهار نقطه استراتژیک ، بر عهده ایشان خواهد بود :

1- زندان اوین .

2- صدا و سیمای جمهوری اسلامی .

3- مرکز تجمع ساختمانهای حکومتی در میدان پاستور .

4- فرودگاه مهرآباد .

در نهایت ضمن تاکید بر لزوم حفظ استراتژی مبارزات بدون خشونت ، به حاکمیت هشدار داده میشود که کنترل جمعیت خشمگین در نقاط دیگر شهر ، بسیار دشوار تر از تحمل حضور سبز و آزادیخواهانه آنان در مسیر سبز خواهد بود .

زنده باد ایران . زنده باد آزادی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر